Vikipedi Karadağ’ı Temsil Edecek İsmi Seçti

 

2016 Eurovision Şarkı Yarışmasından eli boş dönen Karadağ bilindiği gibi Kiev’de yarışacak Balkan ülkelerinden biri…

Karadağ Devlet Televizyonu RTCG henüz temsilcisi ile ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak Vikipedi Karadağ’ın Eurovision temsilcisini çoktan belirlemiş. Vikipedi’nin Ukraynaca versiyonuna göre Karadağ’ı temsil edecek isim Vasilije Ojdanic.

Aslında Vasilije Ojdanic’in Karadağ’ı temsil edeceği iddiaları ilk kez bu yıl ortaya atılmadı. Genç şarkıcının adı geçtiğimiz Eylül ayında da Karadağ için geçiyordu. Sonunda ise sadece kendi hayali olduğu ortaya çıkmıştı. Bakalım kendisi bu yıl ülkesini temsil etme şansını elde edip hayaline kavuşabilecek mi?

Son bir hatırlatma: bu Vikipedi’nin Eurovision konusunda bu yıl yaptığı ilk yanlış değil. Geçtiğimiz günlerde 2009 İspanya temsilcisi Soraya’nın öldüğünü yazmıştı. Bu konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir