WATCH TRAILER: Dima Bilan’s Movie “Герой” (Hero)

 

Dima Bilan who is the winner of Eurovision Song Contest 2008 with “Believe” starts his new career. It’s “cinema”. He has a main role in Герой (Hero)…

sqO_JYLFmroThe movie is about love and set in two eras. Firstly the film takes place during World War I, and then transferred to our time.The movie filming on-location in multiple countries; France (Paris) and Lithuania.Alexander Balueva, Svetlana Ivanova, Marat Basharova and Alexander Vassiliev another names in the movie.Герой (Hero) will release in February.

 

Dima Bilan represented Russia at the Eurovision Song Contest 2006 with “Never Let You Go”, finishing 2nd, and he won the contest in 2008 in Belgrade, with the song “Believe”.

His Awards:

Adsız

Trailer #1:

Trailer #2:

About the author

admin

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.
Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!
ESCape Ekibi

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir