Yarı Finaller Yayınlanmayacak Ama…

 

Bildiğiniz üzere 2013 yılında TRT Eurovision Şarkı Yarışması’ndan çekilmiş ve o tarihten itibaren yarışmaya katılmamıştı. 2013 yılında sebep göstererek diğer yıllarda ise sebepsiz bir şekilde dünyanın en çok izlenen müzik organizasyonunu yayınlamamıştı.

Peki birinci yarı finaline sadece 1 hafta kalan 2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nı TRT bu yıl yayınlayacak mı? İşte bu sorunun yanıtı.

TRT kulisinden elde ettiğimiz bilgilere göre TRT Aktif Hat’a son haftalarda gelen istekler ve sorular beklenenden çok olduğundan “Eurovision Yayın” başlığı adı altında TRT Müzik ve yayın birinine iletildi. TRT 1’in yayın akışı 10 gün önceden TRT Müzik’in ise bir hafta önceden hazırlanıyor. Yarışmanın yarı finallerinin yayınlanmayacağı kesinleşse de haberi aldığımız TRT çalışanı final için geçen yıla göre daha umutlu olduklarını belirtti.

Peki son kararı ne zaman öğreneceğiz? TRT 1 için yarın, TRT Müzik için ise Cuma günü öğreneceğiz.

About the author

Mehmet Taha Kadaş

Eurovision benim için vazgeçilemez bir olay hem de her yıl. İlk tanışmam 2005 yılında oldu. 2009'da ise tavan yaptı. Final gecesi benim için yılın en önemli günü. Kısacası Eurovision Obsesyonum var.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
24 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe