Yeni Direktör Claudio Baglioni’nin Getirdiği Yeni Sanremo Kuralları

 

Dünyaca ünlü bir müzik etkinliği olan Sanremo Müzik Festivali direktörlüğünü artık Claudio Baglioni gerçekleştirecek. Baglioni yarışmada değişen ve bu seneden itibaren uygulanacak kuralları açıkladı.

İtalyan pop müzik tarihinin süperstarlarından biri olan Claudio Baglioni,   Questo piccolo grande amore, Sabato pomeriggio gibi şarkılarınla kendini geniş kitlelere tanıttı. Bu sene ise 1951’de Eurovision’a ilham kaynağı olan İtalyan Müzik Festivali Sanremo 2018’in müzik direktörlüğüne atandı. Bildiğiniz gibi İtalya’yı temsil edecek isim uzun yıllardır Sanremo aracılığıyla belirleniyor ve gelenek bu yıl da bozulmayacak!

Baglioni’nin sunduğu yeni kurallar:

  • Artık eleme yok: Tüm sanatçılar festivalin sonuna kadar kalacak ve aralarından elenen isimler olmayacak.
  • Şarkı daha uzun olabilir: Eski zaman sınırı 3.15 idi ancak şimdi 4 dk olabilir.
  • Cover gecesi kaldırıldı: Festivalen katılan sanatçı cover gecesinde ünlü bir şarkıyı söylemek zorundaydı. Ancak şimdi öyle bir gece olmayacak.

Bu yeni kurallarıyla ilk kez izleyeceğimiz Sanremo 2018 6 ila 10 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir