Herkese Merhaba! 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda yarışacak olan şarkılar birer birer belli olmaya başladı…Bugün ekibimizin yorumlayıp puanlayacağı ülke: Fransa.

Enes, Taha, Cevat, Ebru, Adem, Tuğçe, Ahmet ve Cansu’dan oluşan 8 kişilik ekibimizin yorumları ve puanları:

Enes

Aylardır ulusal final yapacağız diye reklam yapıp bayağı emek harcadılar ancak sonuç benim için hüsran oldu diğer yarışmacıları dinlemedim o yüzden karşılaştırma yapamayacağım ancak “Mercy” beğendiğim bir şarkı olmadı akılda kalıcı değil ve de bana basit geldi 20-26 arası bir derece alacağını düşünüyorum puanım 3/12

Taha

Modern tarzda şarkılara Eurovision son dört yıldır kucak açmış şarkıları bekliyor. Mercy City Lights’ın devamı niteliğinde hareketli bir şarkı henüz bir şey demek için erken ama ilk 10 garanti gözüyle bakıyorum. Puanım 7.

Cevat 

Şarkı gerçekten kaliteli bir şarkı ama bir kere dinledikten sonra 2.kez dinleme isteği uyandırmıyor bende. Ama çok güzel bir yolculuk şarkısı olarak playlistimde yer alacak. Puanım: 6

Ebru

Fransa ulusal finalinde bir çok beğendim şarkı vardı. Mercy’de güzel bir şarkı ancak Fransa daha iyi bir seçim yapabilirdi. Ben Nassinin gitmesini isterdim o yüzden beni üzdün Fransa. Şarkı top 10 olabilir diye düşünüyorum. Puanim 8

Adem

Fransa ulusal finalinde birbirinden çeşitli aday yarışmacılar ve şarkıları vardı. Her ne kadar ulusal finalde favorim olmasa da Mercy mesajıyla hoş bir şarkı denilebilir. Ancak seçilen şarkı ile Lizbon’daki finalde çok iyi bir sonuç alacağını düşünemiyorum. İkili şarkının İngilizce versiyonu üzerinde çalışacaklarını söylediler. Belki şarkının final versiyonunda gönlümüzü çelecek yenilikler olur ama şimdilik puanım 12 üzerinden 6.

Ahmet

Fransa’nın şarkısını genel hatlarıyla ben beğendim. Dinleyince insanı içine alan bir havası olduğunu düşünüyorum şu an. Performans sırasında gözüm arada arkadaki gitariste takılıyor. Çok tuhaf bir yüz ifadesi var. Beni sinir ediyor. Her şeye rağmen Fransa’nın bu şarkı ile makus kaderini yenemeyeceğini düşünüyorum. Puanım: 6.

Tuğçe

Cansu

Bu sene Fransa için gönlümden geçen fadonun memleketine canlılık götürmesi gerektiğiydi ve bunun için de Rêves de gamin’i seçerek ortamı hareketlendirmeliydi. Olsundu. Ulusal finaldeki diğer şarkıları da dinlediğimde Mercy’nin kendine çeken ritmi ile diğer şarkılardan ayrılıyor. “On the road” playlistine koymanız gereken şarkılardan biri.
Puan: 6/12

Peki Fransa ile ilgili sizin görüşleriniz neler? Sizin puanınız kaç? Fikirlerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz.

“Yorumladık & Puanladık” Yazılarımız: Arnavutluk.