#YouDecide2019 : Birleşik Krallık Şarkısını Bu Gece Seçiyor!

 

2016 yılından bu yana Birleşik Krallık Devlet Televizyonu BBC tarafından düzenlenen Eurovision: You Decide bu sene yine Birleşik Krallık’ın Eurovision şarkısını belirlemek için uyguladığı yöntem olacak.

Geçtiğimiz seneden farklı olarak bu sene format değişikliğine giden Birleşik Krallık, bu sene değişik bir yol izleyecek. Bu sene altı aday sanatçının yarışacağı ulusal finalde seçilen 3 şarkının farklı versiyonları seslendirilecek. Geçen sene gerçekleştirilen ulusal final ile aynı olan nokta ise bu gece de sunuculuk görevini 2015 Eurovision Şarkı Yarışması galibi Måns Zelmerlöw üstlenecek, ona eşlik edecek isim ise Mel Giedroyc olacak. Gecede Rylan Clark-Neal, Mollie King ve Marvin Humes jüri koltuğunda oturan isimler olacak. Ancak bu isimler kazanan şarkıyı belirlemek için oy vermeyecekler. Halk oylaması ile kazanan şarkıcı gece sonunda ilan edilecek.

Bigger Than Us
Söz – Müzik: Laurell Barker, Anna-Klara Folin, John Lundvik and Jonas Thander

Freaks
Söz- Müzik: Jon Maguire, Rick Parkhouse, Corey Sanders and George Tizzard

Sweet Lies
Söz- Müzik:Maria Broberg, Lise Cabble and Esben Svane

Yarışmayı TSİ 22.30’dan itibaren BBC 2 üzerinden (buradan) takip edebilirsiniz.

About the author

Adem ÖZLEYEN

Çocukluğumda tanıştığım Eurovision Şarkı Yarışması'nı 2006 senesinden itibaren her sene soluksuz izliyorum. Bir tutkuya dönüşen bu etkinliği daha yakından takip edebilmek için 2015 senesinden itibaren ESCapeNews ailesinde editör olarak görev alıyorum. İlk Eurovision maceramı ise 2017 senesinde Kiev'de yaşadım. Umarım hem benim için hem de sizler için daha nice Eurovision dolu yıllar olur.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir