Bugün  NewsIt kaynaklı çıkan habere göre Yunanistan ulusal kanalı ERT temsilciyi iç seçim yoluyla belirledi. Fakat temsilcinin sahnede söyleyeceği şarkı yapılacak ulusal final ile belirlenecek.

Daha önce çıkan haberlere göre ERT iki kişilik bir ulusal final düzenleyecekti. DEMY ve Stereo Soul ulusal finalde yarışacak ve halk istediği sanatçıyı seçecekti. Ancak kanal kararını değiştirdi ve DEMY’in ülkesi Yunanistan’ı 62. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmesini istedi.


DEMY ve ekibi ülkesi için üç farklı şarkı hazırlayacak. DEMY’in ekibinde besteci Dimitris Kontopoulos ve  sahne direktörü Fokas Evangelinos olacak ve bu ekibin adı Dream Team olarak belirlendi. Bu üç şarkıyı Şubat ayında planlanan özel bir gecede seslendirecek ve halkın beğenisine sunulacak. Şarkıların tamamının İngilizce olması bekleniyor. Halk oylarında en çok oyu alan şarkıyı Mayıs ayında Kiev’de söyleyecek.

Not: Bu haber ERT tarafından resmi bir şekilde doğrulandı. Demy ülkesini 62. Eurovision Şarkı Yarışması’nda teslim edecek.