Yunanistan Ulusal Finali İptal Ediyor ve Gianna Terzi Lizbon’a Mı Gidiyor?

 

Yunanistan Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenecek 2018 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda ülkeyi temsil edecek olan şarkıyı ve ismi düzenleyeceği ulusal final ile 22 Şubat tarihinde belirleyecek…

Kanal tarafından başta 16 Şubat’ta yapılması planlanan ulusal finalin gelen açıklamayla 22 Şubat‘a alındığı paylaşılmıştı.

***Güncelleme: Kanaldan 16 Şubat 2018 tarihinde yapılan açıklamaya göre diğer 2 ismin diskalifiye edilerek Gianna Terzi’nin Yunanistan’ı temsil edeceği kesinlik kazandı.

Ancak ortalık daha fazla karışmış durumda. Maddi nedenlerden dolayı ulusal final iptal edilerek ülkenin Lizbon’a Gianna Terzi’yi göndermesi muhtemel. Gianna Terzi’nin şarkısı ise Apple Music üzerinden paylaşıldı. Şarkıyı buradan dinleyebilirsiniz.

(Click HERE for listen to Gianna Terzi’s song).


Bu duruma diğer adaylar sosyal medya üzerinden tepki göstermekte gecikmediler. Şu an belirsizlik devam ediyor.

Komisyon Yunanca olan ve Yunan etnik müziğini içeren şarkılar arasından beşini ulusal finalde yarışması için seçti. Ancak 2 şarkı daha sonra Yunanca olmasına rağmen Yunan etnik müziği içermediği için diskalifiye edildi.

Belirlenen finalistler ve şarkıları:

Areti Ketime – Min ksehnas ton ilio (Do not forget the sun) (Spicy Music)
Chorostalites – Apo tin Thraki eos tin Kriti (From Thrace to Crete) (Spider Music)
Gianna Terzi – To oneiro mou (My dream) (Panik Entertainment)

Yunanistan’ı Eurovision Şarkı Yarışması‘nda temsil edecek isim 22 Şubat‘ta yapılacak ulusal finalde yalnızca teleoylar ile belirlenmesi planlanıyordu. Bakalım şimdi ne olacak?

Yunanistan 63. Eurovision Şarkı Yarışması‘nda 1. Yarı Finalin 2. yarısında yarışacak.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir