Yunanistan’da 2019 İçin Konuşulan İsim Belli Oldu

 

Yunanistan’da 2019 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili dedikodular devam ediyor…Son olarak Lizbon’da Yianna Terzi tarafından temsil edilen Yunanistan hatırlanacağı üzere finale çıkamamıştı. Yarışma tarihinde 2016 yılından sonra ikinci defa finale çıkamayan Yunanistan önümüzdeki yıl için ne yapacağını şimdiden düşünmeye başladı.

Gazeteci Yannis Pulopoulos katıldığı programda Yunanistan’ın 2019 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili planlarından ve son dedikodulardan bahsetti.

Yaptığı açıklamaya göre Panic Records yine sanatçısının yarışmada olmasını istiyor. Şirketin bu kez kafasındaki isim ise Vangelis Kakuriotis. Vangelis aynı zamanda Kıbrıs’ın göndermek istediği isimler listesinde yerini alıyor. Yine yapılan açıklamaya göre daha önce Yunanistan’ı temsil etmiş bestecilere tekrar ülkeye şarkı hazırlaması için teklif götürülmesi planlanıyor.

Tüm bunlar konuşulurken Yunanistan Devlet Televizyonu ERT’den temsilcinin nasıl belirleneceğine dair bir açıklama bekleniyor.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
61 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe