Yunanistan’ın Ulusal Final Tarihi Belli Oldu

 

Eski başarıları geri getirmek için Yunanistan Radyo Televizyonu(ERT), kolları sıvadı ve başarılı sonuçların arkasında yatan nedenleri araştırdıktan sonra hazırlıklara başladı…

ERT ilk olarak Yunanistan’ın önde gelen müzik şirketleri ile çalıştı. Daha sonra profesyonel isimlerin oluşturduğu komisyon, Yunanca olan ve Yunan etnik müziğini içeren şarkılar arasından beşini ulusal finalde yarışması için seçti. Ancak 2 şarkı daha sonra Yunanca olmasına rağmen Yunan etnik müziği içermediği için diskalifiye edildi.

Finalistler

Areti Ketime – Min ksehnas ton ilio (Do not forget the sun) (Spicy Music)
Chorostalites – Apo tin Thraki eos tin Kriti (From Thrace to Crete) (Spider Music)
Yianna Terzi – To oneiro mou (My dream) (Panik Entertainment)

Kanaldan yapılan açıklamaya göre Yunanistan Ulusal Finali 16 Şubat’ta yapılacak. Yarışma öncesi ERT şarkıların ERT tarafından hazırlanan kliplerini kamuoyu ile paylaşacak. Ülkeyi Lizbon’da temsil edecek olan isim yalnızca teleoylar ile belirlenecek.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir