Zlatan Ibrahimović’s Little Fan for #Melodifestivalen2016 !

 

“Who’s da Man” is a Swedish song performed by Elias (is a Swedish rock band consisting of Fredrik Andersson, Pascal Bjerrehus, Jens Magnusson and Christoffer Olsson) and …

“Who’s da Man” is a Swedish song performed by Elias (is a Swedish rock band consisting of Fredrik Andersson, Pascal Bjerrehus, Jens Magnusson and Christoffer Olsson) and Frans. The song was about football player Zlatan Ibrahimović. The song was the biggest summer hit in Sweden in 2006. In 2006 Frans was just 9 years old and today he is 16. That means he is ready for Eurovision Song Contest!…According to Nöjesbladet  Frans will participate Melodifestivalen 2016. That will be the biggest surprise of this year.

OFFICIAL SOCCERVIDEO FRANS AND THE SWEDISH TEAM:

About the author

admin

Sloganımızda da belirttiğimiz gibi klişe habercilikten kaçan bir sürü Eurovision fanı ve Eurovision’la yeni tanışan, bu yüzden de hangi habere inanacağını şaşıran bir sürü insan var. Ve kaçış yeri olma fikri, şu an sizin bu satırları okumanıza sebep oldu.
Türkiye odaklı ancak iki dilde yayın yapmaya hazırlanan bir siteyiz. Umarız takip ederken zevk alacağınız, en doğru ve kesin haberleri size ilk ulaştıran bir site oluruz.

Takımımız bölümünden ekibimizi tanıyabilir, mail adresimizden istediğiniz zaman kontağa geçebilir, kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Türkiye Eurovision piyasasında yeni bir soluk olmak dileğiyle, hepinizi çok seviyoruz!
ESCape Ekibi

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir