Zurab Alasania: Geçen Mayıs ayında Odessa’da neler olduğunu hatırlamıyor musunuz?

 

Ukrayna’nın hangi şehrinin 2017 Eurovision Şarkı Yarışmasına ev sahipliği yapacağıyla ilgili komplo teorileri ve dedikodular devam ediyor. Her gün farklı bir yetkiliden gelen açıklamalarla herkesin kafası daha fazla karışmaya başladı…

Ev sahibi şehir ile ilgili bugün konuşan isim Ukrayna Televizyonu Genel Müdürü Zurab Alasania oldu:

Ev sahipliği yapacak olan şehrin açıklanmasının geciktirilmesi hazırlıkları güçleştiriyor. Organizasyon Komitesi gelecek hafta toplanamayacak. Ancak kanalın (NTU) gelecek hafta Berlin’de düzenlenecek olan referans ülkeleriyle yapılacak olan toplantıya katılması gerekiyor. Bizim o toplantıya ev sahibi şehri belirleyerek gitmemiz gerekirken henüz seçemedik. Gelecek haftanın sonuna doğru EBU’dan en az 10 kişilik bir ekip Ukrayna’ya gelecek. Gelen bu ekibin ev sahipliği yapacak olan şehri mutlaka ziyaret etmesi gerekiyor. Ancak ortada belirlenmiş bir şehir yok! EBU için güvenlik koşulları çok ama çok önemli. Ülkedeki tüm güvenlik güçleri ev sahibi şehir için birlikte çalışmak zorundalar. Örnek vermek gerekirse Odessa gerçekten güvenlik açısında sorunlu bir şehir. Geçtiğimiz Mayıs içerisinde yaşananları (2 ve 9 Mayıs saldırılarını kastederek) kimse unutmuş olamaz.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir