Sinan Akçıl: “Eurovision amatör işi”

 

2009 yılında Hadise’nin seslendirdiği  “Düm Tek Tek” şarkısını hazırlayan Sinan Akçıl katıldığı ödül törenini Eurovision Şarkı Yarışması ile kıyasladı…

Daf Bama Music Awards’ta ödül alan Sinan Akçıl Günaydın’a verdiği röportajda şunları söyledi:

Bana internet üzerinden tam 36 bin 270 kişiden oy gelmiş, bu oyları veren bütün fanlara çok teşekkür ediyorum. Normalde ‘al gülüm ver gülüm’ tadında yarışmalar yapılır ama bu çok ciddi bir yarışmaydı. Türkiye’de yapılan ödül törenlerinde çok adaletsiz bir sistem var. Buradaki şeffaflık ve adaletli dağıtım beni gerçekten çok mutlu etti. Aldığım bu ödülün Eurovision’dan daha önemli olduğunu düşünüyorum çünkü Eurovision’a katılmayacak birçok yabancı şarkıcı buradaydı. Hepsinin çok büyük kitlesi var.
Eurovision bu yarışmanın yanında amatör kalıyor bence. Burada ‘Düm Tek Tek’ şarkımın yarıştığı Eurovision senesinde hissettiğimden çok daha fazla heyecanlandım ve o zamandan çok daha fazla yabancı basın gördüm.
Tüm bunlar beni mutlu etti.

 

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Haber Bülteni/Newsletter

Choose Your Language

Advertisements
Spotify: Eurovision 2019

INFE Germany

Eurovision 2019 Final18/05/2019
54 gün kaldı.
Bumerang - Yazarkafe