SVT Geçen Yılki Eleştirileri Dikkate Aldı ve Değişikliğe Gidildi

 

Melodifestivalen Proje Yöneticisi Anette Helenius geçen yılki yarışmaya yapılan eleştirileri dikkate aldıklarını açıkladı…

Geçtiğimiz yıl İsveç’in Eurovision şarkısını belirlemek için düzenlediği Melodifestivalen farklı nedenlerden dolayı eleştirilmişti.

Bu nedenlerin başını “senaryo” ya da diğer bir deyişle “metin” çekiyordu. Gelen eleştirilere göre geçen yılki yarışmada çoğu konuşma ve espri çok anlaşılmıyor aynı zamanda bölüktü.

Bunu dikkate alan kanal bu kopukluğu önlemek adına metin yazarı sayısını 7’den 2’ye düşürdüğünü açıkladı. Ayrıca şunları söyledi:

Sade, açık ve anlaşılır olmak zorundayız. Ayrıca asıl amacımızdan yana asıl anlatacağımızdan ayrılmamalıyız. Bu yıl 2 metin yazarı olacak: Linus Kannerberg ve David Sundin. Linus 2015 ve David 2016’dan beri ekipte. Geçen yıl çok eğlenceli ancak keskindi. Bu yıl aile şovu olduğunu unutmadan hazırlanacağız.

About the author

Ahmet K.

Eurovision ile 2003 yılında tanıştım. O günden bugüne yılın 365 günü benim için büyük bir tutku oldu ve yarışmaya gidebilmek en büyük hayalim haline geldi. Tam 11 yıl sonra bu hayalimi gerçekleştirdim. 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 Eurovision Şarkı Yarışmalarında bulundum.

Add Comment

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir